23 Dec
2016

Argentina

Buenos Aires (Maria Del Valle Santillan, Martha Mena, Paola Scarcella, Noelia Fernandez [arnordica@gmail.com], David Araujo, Marina Frohmann, Melisa Deciancio, Esperanza Garcia Acha, Pablo Erli, Chantal Abad, Nito Anello, Marcela Mazzoni, Gabriela Saddakni, Perla Herro, Sonia Sassu, Belen Bruno, Simonetta Nepi, Donato di Santis, Fernando Monzon, Sol Ines Zunin, Maria Florencia Carzon, Javier Alejandro Prieto Pradilla)

Capital Federal (Ana Mariela Dirr)

Catamarca (Maria Elena Ledesma [mariaelenachef@yahoo.com.ar], Josefina Medina)

Cordoba (Luciana Pasqualis)

Rosario (Armando Durá)

San Fernando (Paula Paez)

 

NEW SOUTH WALES

Bellambi (Belinda Smith)

Beverley Hills (Vimla Hayman)

Boambee (Malvina Ford)

Central Coast (Julie Clark)

Coffs Harbour (Indianna Tyndall)

Corowa (Heather Mills)

Cowra (Wendy Russell)

Dubbo (Alana Keelan)

Darlinghurst (Eliza Freney)

Fairlight (Kate Willbourn)

Fingal Bay (Nahoko Cvetinovic)

Forbes (Lucy Pearce)

Guildford (Naomi Barber)

Invergowrie (Caroline Triebe)

Jerrabomberra (Danielle Kenway)

Jingali (Carol Mathison)

Kincumber South (Angela Roche)

Kingscliff (Candis Henry)

Lennox Head (Michelle Shearer)

Marrangaroo (Krystan Griffiths)

Marsfield (Sarah Groom)

Merewether (Kelsea Winfield)

New Lambton (Lauren McBriarty)

Newport (Chauntelle Ready)

Oakley (Kylie Archer)

Patterson Lakes (Maddie Race)

Rayworth (Tanya Winfield)

Redhead (Karen Fry)

Shellharbour (Victoria Small)

Sydney (Gigi Kun, Julie Starr, Yves Calmette, Genevieve Brodie, Lyndi Polivnick, Alexx Stuart, Alison Sims, Louise Furney, Miche Chalker, Lee Holmes, Rosie Mansfield, Michele Chevalley Hedge, Sally Walsh, Amy McEntee, Beth Hodson, Kate Smith, Alla Novochenok-Serhan, Christie Appleroth, Cecilia Rozario, Sara Breckenridge, Odelle Brown, Rachel Eagleton, Caroline Smith-Wright, Brenda Janschek, Lawson Williams, Claudia Lee, Zoya Hett, Sarah Tinney, Daniela Laucht, Kathleen Walsh, Sally O’neil, Sophie Henley, Alexandra Parker, Oliver Heath, Kirsty Lou, Radha Babicci, Evelina Yasaveeva)

The Entrance (Joanne Sippel)

Thornton (Kathy Holmes)

Windsor (Jordan Dadzie)

Wollongong  (Carrin Di Milia)

Emu Plains (Maria Scarpari)

 

Turkey

Akdeniz (Ece Fulya Erden)

Istanbul (Ozge Utan, Muge Parlatir-Kale, Ahment Emrah Kale, Emine Sporel-Ozakat, Gupse Erer, Semi Ertugrul, Sevin Yalcin, Hulya Cavdar, Kardelen Soyalp)

Izmir (Evren Konakci)

Tokat (Zehra Bozyel Karaküp)

United Arab Emirates

Dubai (Stephanie Terrior, Ayesha Akbar Ali, Justine Bain, Emiliano Lazzaro, Vanessa Kahler, Prachi Grover | @orangekitchens | orangekitchens.blogspot@gmail.com, Kim Paul, Maisaa Meqdadi [letstalkfooddubai@gmail.com], Karen Hargreaves,Tina McFadzean, Maisaa Meqdadi, Eicke Steinort, Andrea Look, Sandra Carden) 

United Kingdom

Aldershot (Margaret Szwed)

Aberdeen (Alessandra Peters)

 

Ashford (Dan Kennedy)

Aylesbury (Jenny Richards)

Banbury (Pippa Brown)

Bath (Zsofi Koti)

Beaconsfield (Lynette Nyandoro)

Bedfordshire (Jackie Hawkes, Gary Nunn, Rose Chamberlain)

Benfleet (Lara Butteriss)

Berkshire (Heidi Strickland-Clark, Svetla Verma, Alexandra Webster)

Birmingham (Adele Lassu)

Bishops Stortford (Rachael Armitage)

Bognor Regis (Natalie Cabrera, Hannah Tamkin)

Boston (Carol Wildgoose)

Bradford (Annika Berney)

Brentwood (Aida Cercos Serra)

Bridgend (Susan Davies, Sarah Jenkins)

Bristol | @foodrevbristol (Kim Ingleby [@kimingleby], Kate Percy, Mohamed Bouaziz)

Bucks (Jill Gardner, Alice Ramcharran)

Cambridge (Fay Durrant, Charlie Wall, Alison Sloane)

Cambrideshire (Jo Groenhart, Susan Mckay

Cardiff (Andree Griffiths, Jodie Williamson)

Cardigan (Vicky North)

Castle Douglas (Lorna Willcock)

Chandlers Ford (Marilyn Gilbert)

Cherstey (Charlotte Roberts)

Cheshire (Mike Bach [@michael_bach], Mike McGreal)

Coleraine (Rhoda Campbell)

Conwy (Melanie Peake)

Cornwall (Matt Luxton, Petra Rowden-Harvey, Amber Key, Liz Sullivan, Amy Stains)

Cumbria (Sarah King)

Dagenham (Tokunbo Durosinmi)

Dawlish (Paulina Kubas)

Deal (Gina Herbert)

Derby (Louise Allen)

Derry, Northern Ireland (TJ Shiels)

Devon | @foodrevdevon (Mike Robinson, Claire Morgan-Hughes, Colin Sargent, Nikki Bromley)

Dorset (Maggie Ayre, Jango Alptekim, Samantha Spencer)

Dumfries (Skye Sarahs)

Dunfermline (Karen Dorrat)

Durham (Ruth Lee)

Edinburgh (Louise Sloan, Morag Dickie, Sean Duff, Kyla Shirlaw)

Ennis, Ireland (Connie Hannon)

Essex (Natasha Gant, Claire Taylor, Padmaja Kochera, Victoria Bootman, Yvonne Deacon, Victoria Winterford, Karen Watson (Billericay))

East Yorkshire, Hull (Annika Wardale)

Elton (Shellie Perry)

Epsom (Anne-Marie Carlin)

Exeter (Joe Mann)

Fairford (Emily Bird)

Fareham (Nikki Caputa)

Flintshire, Mold (Laura England)

Fordingbridge (Louise Tonkin)

Glasgow (Stephen Morrion, Jenny Reid, Margaret Shenken)

Gloucestershire (Laura Milne [@Finalfitformula], Tom Welfare, Alex Hodgkinson-Last, Steph Hockings)

Gosforth (Natalie Pitman)

Green Courts (Dina Da Silva)

Grimsby (Olivia Chrysostomu)

Hampshire (Sally Ghafoor, James Davies, Natalie Lockett, Susan Sullivan)

Hampton Hill (Josh Smith)

Henley-on-Thames (Julia Charles)

Hengoed (Sartha Rajoo)

Hertfordshire ( Jon Sheridan, Ian Mellis, Helen Thomas, Danine Irwin, Abiola Alabi, Helen Creese, Wendy Carey Macartney)

Holmfirth (Rosie Owens)

Horsham (Louise Edwards)

Hove (Sue Benge, Andrew Barnett, Jenna Sinclair | Twitter)

Huntingdon (Rosie Robinson)

Ilfracombe (Claire Haynes)

Kenilworth (Sarah Grant)

Kent | @FoodRevKent ( Abigail Wilson, Rachel Ledwith, Chris Tuck, Ben Carey)

Kingston (Natalie Less)

Kings Walden (Asha Herbert)

Kingswinford (Suzanne Richardson)

Kirkcudbright (Joanna Ross)

Laurencekirk (Janine Greengrass, Isabella Holliday)

Leamington Spa (Natalie Tappy)

Leeds (Elizabeth Cooper, Joanna Jenner)

Leicester (Versha Patel)

Lewes (Olivia Surgey)

Lichfield (Louise Watson)

Lincoln (Debra Foers, Rebecca Callow, Claire Kitchen)

Liverpool (Jen Mercer)

London | @foodrevlondon (Leonora Reed, Nirja Raju, Ange Randrianasolo, Sam Feltham, Michelle Conway, David Osgathorp, Daniel James, Bridget Brocklebank, Alix Rech, Steph Hockings, Nigel Akehurst [nigel@indiefarmer.com, twitter, Facebook], Nick Shapland (Newham), Matthew Kaczmarczyk, Elisabetta Ludica, Jennifer Payne, Alice Fotheringham, Marietta Smith, Sarah Green, Lucy Macfarlane, Justyna Kolowrotna, Ying-Shan Lee, Celia Briseid, Nick Owen, Danielle Witter, Tiffany Shek, Heather Rosa, Yinka Makinde, Lara To sundar, Ninna Holm, Fiona Wellins, Sorella Le Var, Kristina Fearnley, Naomi Jones, Mikkaila Mckeever-Willis, Luiza Costa, Zita Steyn, Emma Moore, Lia Belotti, Penny Koulias, Sadhbh Moore, Milanka de Zoysa, Ridhima Goolab, Kimberly Parsons, Rofituz Zaman)

Ludlow (Marina Ibrahim)

Luton (Anca Moore)

Maidenhead (Charley Frain)

Maidstone (Rebecca Lovegreen)

Manchester | @foodrevmancuk / Facebook (Martina Magill, Louise Ayres,Ricki Unger, Francesca Lawrence)

Mansfield (Katherine Atkins)

Milton Keynes (Sheila Sheppard)

Mole Valley (Kim Raine [@babesontherun])

Newcastle Upon Tyne (Lauren Sutherland)

Newry (Lisa McManus)

Northhamptonshire (Helen Ryan,Victoria Leitner, Dolores Sanders, Graham Ransom)

Northants (Matt Sutton)

Norwich (Andrea Carroll Langan)

Nottingham (Paul Eaton, Nadiah Al Hasyir Abd Rasid)

Nottinghamshire (Tracy Wain)

North Lincolnshire (Margaret Money [margaretmoney@regalfish.co.uk])

North Yorkshire, Little Smeaton (Joanne Metcalfe)

Okehampton (Ben Harris)

Oxford (Audra Ryan)

Perth (Jason Brownlie)

Poole (Heather Ainsworth)

Preston (Cheryl Forshaw)

Reading (Nicola Buckley – nicolabuckley@love-your-life.co)

Roehampton (Matt Wall)

Rossendale (Jane Lord)

Ruislip (Emma Boffo [@EmmaBFitness] and Matt Murphy)

Salisbury (Angela Ross)

Sandbach (Emma Shawcross)

Sheffield (Nicola Davies, Erin Lawlor)

Shoreham by sea (Suzanne Borrell)

Somerset (James Finch)

Southampton (Emily Grice)

South Shields (Emma Moses)

Spilsbury (Biancha-Jade Pennington)

St Albans (Barrie Johnston)

Staffordshire (Gail Abbey) Stafford (Sally Challoner)

St Austell (David Graham)

Stockport (Kelly Bajic)

Stoke on Trent (Renee Hardman, Nicola Williams)

Stratford-upon-Avon (Lizzie McLaughlan)

Sunderland (Katie Bulmer-Cooke [@KatieBulmer1])

Surrey (Sam Markey, Federica Sobrero, Rebecca Pilkington)

Suffolk, Woodbridge (Luke Bailey)

Swansea (Irene Triffitt)

Swindon (Olivia Jones)

Teddington (Penny Mulholland, Chris Hipsey, Hayley Broadbent)

Teesside (Mark Page)

Torpoint, Devon (Debbie Thorpe)

Tredegar (Tanyia Muggeridge)

Uxbridge (Stela Chervenkova)

Vale & Rhondda (Claire Hendy)

Vale of Glamorgan, Cowbridge (Angharad Banner)

Wallingford (Rachel McGuinness)

Webb Drive (Rachel Ayres)

Westbury (Rachel Proud)

West Midlands (Richard Morris, Kim Hardwick)

West Pinchbeck (Mary Adams)

West Yorkshire | @foodrevwestyork (Claire O’Meara, Samantha Sutulic)

West Yorkshire, Thirsk (Rachel Davidson)

Wiltshire (Hayley Stafford-Smith)

Winchester (Amanda Turner)

Wirral (Danielle Walch)

Woodbridge (Niamh Pryke)

Worcester (David O’Brien)

Wybunbury (Tracey Cooke)

York (Mark Tipping, Anthony Henderson)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *